Fotovoltaické elektrárny - Micronic

6 důvodů proč fotovoltaika s Micronic

Dodáváme přímo my

Máme vlastní zkušené týmy, za které ručíme. Zvládli jsme spolu náročné projekty fotovoltaik i chytrých domů.

Reagujeme rychle

Jsme Přerováci a fotovoltaiky instalujeme hlavně v sousedství – na Moravě a ve Slezsku). V případě potřeby tak můžeme rychle zasáhnout.

Máme 25 let zkušeností

Spolehlivě dodáváme i projekty z oblasti měření a regulace, inteligentních elektroinstalací a chytrých domů. A k těm dnes fotovoltaika patří.

Mluvíme vašim jazykem

Žádná call centra a složité procesy, nejsme korporace. Všechno si dohodnete napřímo, se svým specialistou, který poté osobně dohlédne na realizaci.

Inteligentní fotovoltaika

Máte chytrý dům nebo uvažujete o některých prvcích inteligentních elektroinstalací? S těmi máme léta zkušeností, rádi je výhodně propojíme s vaší fotovoltaikou.

Skutečně na míru

Každý zákazník, a tedy každá instalace je pro nás unikátní. Společně s vámi vybereme technologicky, finančně i realizačně nejlepší řešení. Žádné balíčky.

Navrhněte si svou fotovoltaiku

Zkuste si sami navrhnout svou fotovoltaickou elektrárnu a zjistit její přibližnou cenu. Váš návrh, pokud budete chtít, společně probereme a připravíme na něj zdarma nezávaznou nabídku na míru.

Kalkulátor Připravujeme
Navrhněte si svou fotovoltaiku
Nová zelená úsporám

Víte, že můžete získat státní dotaci až 245 tisíc Kč na fotovoltaickou elektrárnu pro rodinný dům? A pokud instalujete přípojku pro elektromobil, můžete dosáhnout na více než 300 tisíc Kč?

Pro bytové domy je maximální dotace dokonce ještě podstatně vyšší.

Dotaci z programu Nová zelená úsporám vám vyřídíme na klíč, stejně jako na klíč naprojektujeme, dodáme a zprovozníme celou fotovoltaiku.

Fotovoltaika pro rodinné domy. Úspora, nezávislost, ekologie.

Chráníte nejen přírodu, ale i svou peněženku díky až 50% dotacím a 60% energetickým úsporám. A když k fotovoltaice přidáte i systém chytrého domu, přizpůsobí se fotovoltaika vašim potřebám naprosto. Úspory tak získají úplně nový rozměr. Nemusíte se do všeho vrhnout hned. Jsme tu pro vás i v budoucnosti, když se rozhodnete k fotovoltaice přidat třeba další chytrá řešení.

Fotovoltaika pro rodinné domy. Úspora, nezávislost, ekologie.

Bytové domy s fotovoltaikou. Dotace vyšší, než si myslíte.

Oproti rodinným domům jsou dotace pro bytové domy ještě výhodnější. Víte, že v létě nadbytečnou elektřinu z vaší fotovoltaiky můžete prodat a získanými penězi zaplatit provoz domu v zimě? A že instalace, zajištění provozu a rozúčtování fotovoltaiky pro bytový dům není nic složitějšího ani nákladného?

Zjistěte více Připravujeme
Bytové domy s fotovoltaikou. Dotace vyšší, než si myslíte.

Hlavní výhody, které získáte s fotovoltaikou

  • Budete energeticky soběstačnější
  • Uspoříte náklady na energie
  • Budete chráněni před výpadky elektřiny
  • Ohřejete vodu, bazén, dobijete elektromobil…
  • Chráníte přírodu
Hlavní výhody, které získáte s fotovoltaikou

Navrhněte si sami svou fotovoltaiku

Zkuste si v našem kalkulátoru sami navrhnout svou fotovoltaickou elektrárnu a zjistit její přibližnou cenu. Váš návrh, pokud budete chtít, si společně projdeme a připravíme vám podle něj nezávaznou nabídku na míru.

Zjistěte více Připravujeme
Navrhněte si sami svou fotovoltaiku

Novinky

Fotovoltaika Novinky
Ideální péče o fotovoltaické panely, aby fungovaly efektivně a bez problémů
Ideální péče o fotovoltaické panely, aby fungovaly efektivně a bez problémů
Fotovoltaické panely jsou oblíbeným zdrojem levné a zelené energie. Pokud jste investovali do fotovoltaického systému i vy, je důležité se o něj správně starat, aby vám poskytoval co největší výkon po co nejdelší dobu. Poradíme vám několik zásad, které si ve spojení s údržbou fotovoltaických panelů určitě osvojte. Pravidelná údržba je nejdůležitější Pravidelná údržba je klíčová pro udržení optimálního výkonu a dlouhé životnosti fotovoltaických panelů. Doporučujeme provádět pravidelné vizuální kontroly, které mohou odhalit poškození či zanesení nečistotami. Vizuální kontrola by měla zahrnovat povrch panelů, rámy a v případě dobré dostupnosti také kabely a konektory. Pokud zjistíte závažnější problémy, jako například praskliny, poškozený povrch panelu či poškozenou kabeláž nebo konektory, kontaktujte vašeho dodavatele, aby problémy co nejdříve odstranil. Nezapomeňte, že na solární panely je záruka na výkon až 30 let. Nebojte se tedy kontaktovat vašeho dodavatele s jakýmkoliv poklesem výkonu. V případě našich instalací se nabízí inteligentní elektroinstalace, která kromě upozornění na pokles výkonu nabízí také snadné ovládání na pár kliknutí. Čistota je půl… energie  Důležité je také pravidelné čištění fotovoltaických panelů. Nečistoty jako prach z frekventované silnice, listí nebo sníh mohou negativně ovlivnit výkon vaší fotovoltaické elektrárny. K čištění doporučujeme měkkou houbu nebo jemný hadr, protože povrch panelů je hladký a náchylný na poškrábání. Ze stejného důvodu se vyhněte také abrazivním prostředkům či silným chemikáliím. I ty by mohly narušit hladký povrch panelů. Pokud máte panely instalované nízko, můžete také použít obyčejnou zahradní hadici a panely opláchnout. V případě, že máte panely na střeše, dbejte bezpečnostních pokynů při práci ve výškách, případně si na čištění panelů pozvěte profesionální firmu. Nezapomeňte také, že při opravě konektorů a kabelů je nutné odpojit fotovoltaickou elektrárnu od sítě. Prohlédněte si okolí Do údržby lze zahrnout také ořezání okolních stromů, které by mohly solární panely stínit. I v tomto případě raději objednejte profesionály, aby nedošlo k úrazu. Přestože je povrch panelů hladký a většina nečistot sama spadne, sníh v zimě může zakrýt celou plochu panelů. Minimální výroba elektrické energie sice probíhá i pod slabou vrstvou sněhu, vždy je ale lepší mít solární panely úplně čisté. I zde pro čištění rozhodně volte měkké nástroje, aby nedošlo k poškození povrchu panelů. Výkon vždy sledujte v monitoringu systému, který vám pomůže odhalit případné problémy s dostatečným předstihem pro sjednání návštěvy technika. Mějte na paměti, že pravidelná údržba panelů, kabeláže a konektorů je nejlepší cestou k dlouhé životnosti vaší fotovoltaické elektrárny.
Fotovoltaika Novinky
Pospěšte si! Konec státní dotace na solární panely se blíží
Pospěšte si! Konec státní dotace na solární panely se blíží
Čas běží a konec státní dotace na solární panely je za rohem. Pokud chcete mít jistotu, že budete mít vlastní elektrárnu za výrazně levnější cenu, měli byste se pospíšit. Státní program se uzavírá na konci června 2023 a nové dotační podmínky se budou zveřejňovat až na podzim. Nikdo neví, jestli budou stejně výhodné jako jsou teď. Získejte dotaci až 275 000 Kč Jako specialisté na instalaci FVE přinášíme skvělou příležitost pro majitele nemovitostí, kteří chtějí využít státní dotace na solární panely. Pokud vaše adresa splňuje podmínky pro zapojení do sítě, máte šanci na získání až 275 000 Kč na nákup solárních panelů. Jak tedy zjistit, zda splňujete podmínky pro získání dotace? Je to velmi jednoduché. Stačí vyplnit krátký poptávkový formulář zde pod článkem na webu. Co nejdříve se vám ozveme s informacemi, zda máte nárok na dotaci. Rychlá instalace FVE bez nervů Pokud budete splňovat podmínky pro zapojení do sítě, garantujeme rychlou a spolehlivou instalaci solárních panelů. Většina našich zákazníků má na dotaci nárok. Protože čas rychle letí, neměli byste váhat a měli byste využít této příležitosti co nejdříve. Instalace solárních panelů výrazně sníží náklady na elektřinu a zároveň přispějete k ochraně životního prostředí. Pokud tedy chcete ušetřit peníze a přitom být zodpovědní k přírodě, není o čem přemýšlet. Využijte této jedinečné příležitosti ještě dnes a nenechte nic náhodě.
Fotovoltaika Inteligentní elektroinstalace Novinky
Jak na dobíjení elektromobilu z fotovoltaiky?
Jak na dobíjení elektromobilu z fotovoltaiky?
Nabíjení elektromobilu z vlastní fotovoltaiky přináší kýžený technologický pokrok, naprosté pohodlí, a jako bonus ekologickou šetrnost. Vezmete vítr z plachet kritikům, kteří tvrdí, že elektrická auta jsou napájena elektřinou z uhelných elektráren a jejich ekologická šetrnost je jen reklamní tah. Využijte přebytečnou energii chytře Převážně v letních měsících dokáže vyrobit vaše fotovoltaika i několikanásobně více elektřiny, než v domácnosti spotřebujete. V takových případech se energie nejčastěji odklání do baterií nebo ohřevu vodu v bazénu. Můžete ji ale využít také na nabíjení svého elektromobilu. Ten lze nabíjet střídavým nebo stejnosměrným proudem, přičemž palubní nabíječka automobilu sama konvertuje případný střídavý proud na stejnosměrný. Právě konfigurace nabíječky automobilu určuje, jak rychle dokážete elektromobil nabít. Rychlejší je vždy nabíjení stejnosměrným proudem. Právě proto lze instalovat s fotovoltaickou elektrárnou také nabíjecí Wallbox pro elektromobily. Na rozdíl od střídače nepřevádí vyrobený stejnosměrný proud z fotovoltaiky na střídavý a můžete díky tomu rychle nabít elektromobil přímo ze solární elektrárny. Navíc na Wallbox můžete získat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám až ve výši 30 000 Kč. Elektromobil můžete nabíjet také z obyčejné zásuvky, která je napájena ze solárních panelů. Využití solární energie a ekologická šetrnost ale nejsou jedinými výhodami elektromobilů v kombinaci s fotovoltaikou. Věděli jste, že některé vozy můžete při správném nastavení solární elektrárny využívat jako baterie? Jednoduše nabijete automobil ze solárních panelů a jakmile bude energie potřeba v domě, začne se pomalu z automobilu zase odebírat. Tuto funkci nevyužijete v případě, že jezdíte každý den do práce. Na chalupě, o víkendech nebo při home office se ale může jednat o opravdu zajímavou výhodu. Den před odjezdem odběr z automobilu zase vypnete, aby se dostatečně nabil. Na menších chatkách se solární elektrárnou může takto připojený elektromobil vyřešit problém s ukládáním energie během pobytu. Navíc ušetříte peníze za pořízení baterií. Vše řídí chytrá elektronika Z energetického pohledu je elektromobil samozřejmě velkým spotřebičem. Obavy z nedostatku energie pro vybavení celého domu při nabíjení elektromobilu jsou ale zbytečné. Společně se solární elektrárnou totiž získáte také chytrý systém, který řídí distribuci vyrobené energie. V první řadě se tedy budou napájet důležité spotřebiče a elektromobil počká až do chvíle, kdy bude energie nadbytek. Zatímco v letních měsících bude váš elektromobil nabíjený denně, v těch zimních může v případě potřeby odebírat elektřinu od distributora. Nemusíte se ale bát, chytrý systém bude řídit distribuci vyrobené energie podle vašich preferencí. Pokud tedy přemýšlíte, zda se vyplatí pořídit elektromobil k vaší stávající fotovoltaické elektrárně, odpověď zní samozřejmě ano. Právě elektromobily jsou jedním z důležitých prvků ekologického řešení, které solární energie nabízí. Dotační program Nová zelená úsporám nabízí příspěvek na instalaci solárních panelů a baterií. Peníze z dotací navíc získáte také v případě, že se rozhodnete do svého řešení zařadit také elektromobil a jeho nabíjení. Moderní systémy a Wallboxy jsou efektivní a dokáží chytře nakládat s vyrobenou elektřinou tak, aby všechny spotřebiče i elektromobil maximálně využili ekologický zdroj energie v podobě fotovoltaické elektrárny.

Chci nezávaznou nabídku na fotovoltaickou elektrárnu

Zajímáte se o fotovoltaickou elektrárnu pro Váš rodinný dům nebo pro firmu?
Vyplňte prosím krátký dotazník, rádi pro Vás nabídku připravíme.