6 důvodů proč fotovoltaika s Micronic

Dodáváme přímo my

Máme vlastní zkušené týmy, za které ručíme. Zvládli jsme spolu náročné projekty fotovoltaik i chytrých domů.

Reagujeme rychle

Jsme Přerováci a fotovoltaiky instalujeme hlavně v sousedství – na Moravě a ve Slezsku). V případě potřeby tak můžeme rychle zasáhnout.

Máme 25 let zkušeností

Spolehlivě dodáváme i projekty z oblasti měření a regulace, inteligentních elektroinstalací a chytrých domů. A k těm dnes fotovoltaika patří.

Mluvíme vašim jazykem

Žádná call centra a složité procesy, nejsme korporace. Všechno si dohodnete napřímo, se svým specialistou, který poté osobně dohlédne na realizaci.

Inteligentní fotovoltaika

Máte chytrý dům nebo uvažujete o některých prvcích inteligentních elektroinstalací? S těmi máme léta zkušeností, rádi je výhodně propojíme s vaší fotovoltaikou.

Skutečně na míru

Každý zákazník, a tedy každá instalace je pro nás unikátní. Společně s vámi vybereme technologicky, finančně i realizačně nejlepší řešení. Žádné balíčky.

Navrhněte si svou fotovoltaiku

Zkuste si sami navrhnout svou fotovoltaickou elektrárnu a zjistit její přibližnou cenu. Váš návrh, pokud budete chtít, společně probereme a připravíme na něj zdarma nezávaznou nabídku na míru.

Kalkulátor Připravujeme
Navrhněte si svou fotovoltaiku
Nová zelená úsporám

Víte, že můžete získat státní dotaci až 245 tisíc Kč na fotovoltaickou elektrárnu pro rodinný dům? A pokud instalujete přípojku pro elektromobil, můžete dosáhnout na více než 300 tisíc Kč?

Pro bytové domy je maximální dotace dokonce ještě podstatně vyšší.

Dotaci z programu Nová zelená úsporám vám vyřídíme na klíč, stejně jako na klíč naprojektujeme, dodáme a zprovozníme celou fotovoltaiku.

Fotovoltaika pro rodinné domy. Úspora, nezávislost, ekologie.

Chráníte nejen přírodu, ale i svou peněženku díky až 50% dotacím a 60% energetickým úsporám. A když k fotovoltaice přidáte i systém chytrého domu, přizpůsobí se fotovoltaika vašim potřebám naprosto. Úspory tak získají úplně nový rozměr. Nemusíte se do všeho vrhnout hned. Jsme tu pro vás i v budoucnosti, když se rozhodnete k fotovoltaice přidat třeba další chytrá řešení.

Fotovoltaika pro rodinné domy. Úspora, nezávislost, ekologie.

Bytové domy s fotovoltaikou. Dotace vyšší, než si myslíte.

Oproti rodinným domům jsou dotace pro bytové domy ještě výhodnější. Víte, že v létě nadbytečnou elektřinu z vaší fotovoltaiky můžete prodat a získanými penězi zaplatit provoz domu v zimě? A že instalace, zajištění provozu a rozúčtování fotovoltaiky pro bytový dům není nic složitějšího ani nákladného?

Zjistěte více Připravujeme
Bytové domy s fotovoltaikou. Dotace vyšší, než si myslíte.

Hlavní výhody, které získáte s fotovoltaikou

  • Budete energeticky soběstačnější
  • Uspoříte náklady na energie
  • Budete chráněni před výpadky elektřiny
  • Ohřejete vodu, bazén, dobijete elektromobil…
  • Chráníte přírodu
Hlavní výhody, které získáte s fotovoltaikou

Navrhněte si sami svou fotovoltaiku

Zkuste si v našem kalkulátoru sami navrhnout svou fotovoltaickou elektrárnu a zjistit její přibližnou cenu. Váš návrh, pokud budete chtít, si společně projdeme a připravíme vám podle něj nezávaznou nabídku na míru.

Zjistěte více Připravujeme
Navrhněte si sami svou fotovoltaiku

Novinky

Novinky
Nový web MICRONIC
Naše stará webová prezentace v lednu 2023 konečně dosloužila, po několika letech už nevyhovala ani technologicky, ani koncepčně. A protože držíme krok s dobou a zakládáme si na zpětné vazbě zákazníků, rozhodli jsme se jidůkladně vylepšit. Čistší design, propracovanější struktura a lepší navigace umožňují dohledání informací v pár okamžicích a zajišťují komfortnější uživatelský zážitek. Vítáme vás proto na novém webu MICRONIC, který jsme v lednu 2023 spustili. Věříme, že se vám bude líbit a bude se vám s ním lépe pracovat. Postupně budeme doplňovat obsah – novinky, reference z našich úspěšných zakázek, zkušenosti a odpovědi na vámi často kladené otázky. Budeme velice rádi za zpětnou vazbu – samozřejmě uvítáme komplimenty 🙂 ale i náměty na to, co změnit, co vám třeba nefunguje nebo co by mohlo být jinak. Náměty prosím posílejte mailem na adresu webmaster@micronic.cz. Těšíme se na vás!
Novinky
Pozvánka na veletrh Infotherma 2023
Vážení přátelé, rádi bychom Vás pozvali do expozice MICRONIC na veletrh Infotherma 2023. Odhalíte, jak se začít s fotovoltaikou, jak tu stávající vylepšit nebo jak ji propojit s chytrým domem.  A hlavně, jak co nejvíce s fotovoltaikou ušetřit a nebýt závislí na nepředvídatelných výkyvech trhu.  Pozvánka na výstavu Infotherma 2023 v Ostravě Představíme naše novinky z inteligentních elektroinstalací – na velkém monitoru bude „naživo“ k dispozici nová verze software pro ovládání chytrých domů. K vidění budou i nové typy designových dotykových ovladačů VITRO s novými typy displejů. MICRONIC tu pro Vás bude po celou dobu veletrhu, tedy 23.–26. 1. na výstavišti Černá louka v Ostravě. Najdete nás v pavilonu A1 na stánku 061. Náš tým odborníků Vám odpoví na všechny otázky a pomůže vybrat nejlepší řešení na míru, pokud si to budete přát. Ředitel MICRONIC Dan Smička má pro Vás navíc přichystanou skvělou přednášku: „Jak na úspory s domácí automatizací“. Má 25 let zkušeností v rukávu, proto každý dům vnímá jako dobře seřízené švýcarské hodinky, kde všechno souvisí se vším. A umí pro každý dům najít nejlepší možné řešení. Nevěříte?  Přijďte se osobně přesvědčit na jeho přednášku v pondělí 23. 1. v 9:30 v Modrém přednáškovém sále pavilonu A1.  A to nejlepší na konec.  Pokud zjistíte, že MICRONIC je pro Vás to pravé a na veletrhu si plácneme, že do společného projektu Vaší fotovoltaiky nebo do projektu chytrého domu půjdeme spolu, máme pro Vás nachystanou speciální veletržní slevu ve výši až 30 000 Kč! Pro registrované hosty je vstupné zdarma, stačí se přihlásit zde.  V tomto roce chystáme spoustu novinek – už v nejbližší době představíme inteligentní fotovoltaiku nebo nové generace inteligentních ovladačů. Sledujte nás na Facebooku a LinkedIn, aby Vám nic neuteklo.  Těšíme se na osobní setkání.  S přátelským pozdravem, Dan SmičkaZdeněk Micháleka celý tým MICRONIC
Fotovoltaika Novinky
Fotovoltaika v roce 2023
Zhruba 50 tisíc instalací malých fotovoltaik v roce 2022 je jen začátkem. Přichází doba prodeje přebytků, doba sdílené komunitní (sousedské) energetiky a střech pokrytých panely do posledního místa. Velký prostor je i ve využití stěn budov, plotů a přístřešků (garáží, parkovišť). Až 50 kWp instalovaného výkonu v roce 2023 bude mikrozdrojem. To znamená, že na provozování takové elektrárny nebude nezbytná licence – a současně to znamená jednodušší administrativu při povolování i při instalaci elektrárny, jejíž špičkový výkon přesahuje dosud povolených 10 kWp. Ještě lepší zprávou je ale úprava stavebního zákona, umožňující i takovou fotovoltaiku postavit bez stavebního povolení a bez ohlášení. Až na malé výjimky (památkové oblasti, chráněné krajinné oblasti) se tak investor vyhne posuzování souladu s čímkoli, co by mohlo stavbu zbrzdit.  Limitem do budoucna tak bude jen kapacita distribuční sítě, která na něco takového není připravena a dá se očekávat omezování nebo odmítání žádostí o připojení s povolenými přetoky. Proč chtít 50 kWp a ne 10 kWp? Zejména v zimě se každý watt hodí. Výkon, který na pokrytí vlastní spotřeby stačí po dobu 9 měsíců v roce, v zimě kryje třeba jen 10% spotřeby domu. Navíc – inverzní počasí na podzim fotovoltaice nepřeje, – například listopad 2022 byl produkčně velmi slabý, výjimkou nebyl ani denní špičkový výkon 500 W při instalovaných 10 kWp. Prodej přebytků půjde nejen u EG.D Ekonomika investice a provozu FVE se opírá o dva základní pilíře – o úsporu při nákupu energie pro vlastní spotřebu a o profit z prodeje přebytků. Licencovaní výrobci to již mají vyřešeno – mají výrobní EAN. V síti EG.D výrobní EAN pro prodej přebytků dostal každý výrobce už v roce 2022, ČEZ se vydávání výrobního EANu bránil. Na uveřejnění ve sbírce zákonů však už čeká vyhláška ERU, která podmínky vyjasní a výrobní EAN se tak dá očekávat i od dalších distributorů. Sdílená energie už vykukuje Vyrobit si na stodole energii a tu spotřebovat ve městě v bytě by nemusela být v budoucnu nereálná situace. Pokud by baterie byla u výrobny i v bytě, přenos energie by mohl probíhat v době nízkých distribučních poplatků. Na lepší legislativě se teď pracuje, doufejme, že se vše v dobré, a hlavně brzy, obrátí.

Chci nezávaznou poptávku na fotovoltaickou elektrárnu

Zajímáte se o fotovoltaickou elektrárnu pro váš rodinný dům nebo třeba firmu?
Rádi se s Vámi domluvíme na termínu nezávazné konzultace.