Vyplatí se vám fotovoltaika? Našim klientům ano - Micronic

Vyplatí se vám fotovoltaika? Našim klientům ano

Mnoho lidí dlouho zvažuje pořízení fotovoltaické elektrárny. Mají však obavy z vysoké vstupní investice. Podívejte se společně s námi na hlavní důvody, proč si fotovoltaiku pořídit.

Myslete na budoucnost

Především z dlouhodobého hlediska dokáže fotovoltaika razantně snížit náklady na energie, případně přispět do rodinného rozpočtu díky prodeji přebytečné energie. Navíc díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám můžete získat státní dotaci na FVE až 225 500 Kč ve vybraných krajích, respektive 205 000 Kč v ostatních krajích. Maximální dotace v případě kombinace s elektromobilitou (max. 2 wallboxy) je až 301 500 Kč ve vybraných krajích, respektive 275 000 Kč v ostatních krajích.

Dotaci z programu Nová zelená úsporám vyřídíme za vás. Naši specialisté mají vysokou úspěšnost při vyřizování dotací na fotovoltaiku. Naši technici také navrhnou ideální řešení, bez čekání dodáme všechny potřebné komponenty, vše zapojíme a funkční předáme v nejkratším možném termínu.

6 důvodů pro pořízení fotovoltaické elektrárny

Od roku 2023 byly upraveny některé podmínky pro instalaci fotovoltaické elektrárny a její pořízení je nyní opravdu snadné. Důležitou změnou je navýšení limitu na 50 kWp pro maximální instalovaný výkon. Mikrozdrojem bez nutnosti vyřizovat licenci pro prodej elektřiny se tak mohou stát i majitelé výkonnějších fotovoltaických elektráren.

Došlo také k úpravě stavebního zákona, který nově i pro tak výkonné elektrárny umožňuje instalovat fotovoltaiku bez stavebního povolení nebo stavebního ohlášení. Díky těmto úpravám je pořízení výkonnější fotovoltaiky ještě výhodnější a snadnější. 

Doplníme několik výhod, které vás mohou přesvědčit k pořízení fotovoltaické elektrárny:

  1. Investice do fotovoltaické elektrárny vám umožní výrazně snížit emise skleníkových plynů, které jsou hlavním příčinou změny klimatu. Fotovoltaické elektrárny produkují elektřinu bez emisí a tím přispívají k ochraně životního prostředí.
  2. Fotovoltaické elektrárny mají velmi nízké provozní náklady, protože jejich jediným vstupem je sluneční světlo, které je zdarma. Tyto elektrárny nepotřebují palivo a vyžadují jen minimální údržbu, což snižuje celkové náklady na výrobu elektřiny pro váš dům.
  3. Investice do fotovoltaické elektrárny vám sníží závislost na dodavatelích energie. Můžete si tak vyrobit vlastní elektřinu. Nebudou se vás týkat výpadky elektřiny od distributora a výrazně ušetříte za výdaje na energie.
  4. Přebytky vyrobené energie můžete prodávat zpět do sítě a urychlit tím návratnosti investice nebo přispět do rodinného rozpočtu. S novými pravidly pro prodej energie už navíc není nutné zřizovat licenci a živnostenský list až do výkonu 50 kWp.
  5. Investice do fotovoltaické elektrárny poskytuje stabilní a dlouhodobý výnos, čemuž jistě rozumí každý, kdo se pohybuje na trhu s investicemi.
  6. Pořízení fotovoltaické elektrárny může zvýšit hodnotu vaší nemovitosti, protože se stává atraktivnější pro budoucí kupce.

Micronic působí na trhu už 25 let

Při výběru vhodného dodavatele fotovoltaické elektrárny rozhodně hrají velkou roli reference. Naše firma se může pochlubit 25 lety zkušeností na trhu. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a vždy vám bude k dispozici náš specialista, který osobně dohlédne na celou realizaci.

Společně s vámi vybereme technologicky, finančně i realizačně nejlepší řešení pro váš dům. Žádné připravené balíčky, vše navrhneme na míru vašeho domu. Navíc zcela zdarma vyřídíme dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny. Podívejte se na argumenty, které vás přesvědčí, že jsme důvěryhodní a profesionální dodavatelé fotovoltaických elektráren.

Jsme zde pro vás

Náš specialista vám bude k dispozici i po dokončení instalace a předání celého projektu pro případ, že byste měli otázky ohledně používání vaší elektrárny. Jsme Přerováci a díky tomu jsme schopni rychle pomoci v regionech Moravy a Slezska. V případě výskytu jakéhokoliv problému vám rádi pomůžeme s jeho odstraněním. Pro klienty je kdykoliv k dispozici technická podpora.

V neposlední řadě můžeme nabídnout bezkonkureční dobu dodání, protože většinu komponent máme přichystaných skladem. Žádné dlouhé čekání, celou fotovoltaiku předáme v nejkratším možném termínu.

Zažijte elektroinstalaci s inteligencí

Zajímají vás produkty či služby MICRONIC?
Rádi se s vámi domluvíme na termínu nezávazné konzultace.

Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Toto pole je povinné.
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů